Certyfikat TOEIC

Patrz też:
Dlaczego warto?
Jak przygotowuję do certyfikatów?
Moim zdaniem...
Ogólnie, czyli pytania i odpowiedzi
Zestawienie najpopularniejszych certyfikatów z języka angielskiego

 

W skrócie:

TOEIC to egzamin z zakresu angielskiego języka biznesowego czy też "języka angielskiego w środowisku pracy". Jest używany przede wszystkim w dużych firmach, ale również w innych instytucjach, jak agendy państwowe, unijne czy uniwersytety. Wart rozważanie szczególnie, jeśli planujesz karierę w międzynarodowej korporacji.

Certyfikatu TOEIC nie możesz oblać - uzyskujesz jedynie wynik w zakresie od 10 do 990 pkt. Oczywiście, im więcej tym lepiej. W prawdziwym świecie wynik poniżej 600 pkt można uznać za niezły, powyżej 800 pkt za znakomity. W postępowaniu kwalifikacyjnym w polskiej służbie cywilnej wymagene jest powyżej 700 pkt.

Jeśli jednak Twoja znajomość języka angielskiego nie jest jeszcze zbyt głęboka, a potrzebujesz szybko jakiegokolwiek certyfikatu (bez wymaganej określonej oceny/liczby punktów), zdobycie TOEIC może być niezłym rozwiązaniem.

Format egzaminu TOEIC Listening and Reading jest bardzo prosty i przystępny - wszystkie ćwiczenia bazują na teście wielokrotnego wyboru. Musisz zakreślić jedynie a, b, c lub d na podstawie przeczytanych tekstów i odtworzonych słuchanek.

Egzamin składa się z dwóch części - Listening Compehension (rozumienie ze słuchu) - 45 min, 100 pytań oraz Reading Comprehension (rozumienie tekstu pisanego) - 75 min, 100 pytań.

Możesz go zdać również w Kielcach, między innymi w Prestige School of English.

TOEIC chlubi się chyba najkrótszym czasem oczekiwania na wynik - zaledwie 10 dni roboczych.

Jako że sam format egzaminu nie jest specjalnie trudny, przygotowując się do niego zwracamy przede wszystkim uwagę na rozwój ogłnych kompetencji językowych, ze szczególnym naciskiem na słownictwo i konteksty biznesowe czy też związane mniej lub bardziej ze "środowiskiem pracy". Warto też, moim zdaniem, połączyć przygotowanie do TOEIC z grupowym bądź indywidualnym kursem Business English.

 

Więcej o certyfikacie TOEIC na stronie szkoły językowej English 4 You! - autoryzowanego ośrodka egzaminacyjnego

Szczegółowe informacje o egzaminie TOEIC (za ETS Global).

 

 

Zobacz też/Na skróty:
szkoły językowe Kielce zajęcia indywidualne korepetycje konwersacje
szkoła języka angielskiego Kielce kursy do CAE
szkoły języka angielskiego Kielce
szkoła języka angielskiego Kielce kursy do FCE
nauka j. angielskiego Kielce przygotowanie do Proficiency
szkoła języka Kielce certyfikaty językowe
kursy językowe Kielce angielski dla firm
nauka języka angielskiego Kielce - kursy gramatyczne
kursy języka angielskiego Kielce - przygotowanie do egzaminu TOEFL
angielski lekcje prywatne Kielce